Ljudje, ki pogosto potiskajo jezo, razvijejo težke bolezni, kot so bolezni jeter ali tumorje

5. 5. 2022
Deli
Ljudje, ki pogosto potiskajo jezo, razvijejo težke bolezni, kot so bolezni jeter ali tumorje (foto: profimedia)
profimedia

Katero čustvo je povezano z jetri? Na to vprašanje odgovarja stavek: Na jetra mi greš, ki točno opisuje, kaj se dogaja, ko se jezimo. Čustvo jeze proizvaja določeno motnjo v našem energetskem sistemu na jetrih. 

V tem trenutku jetra ne prejemajo energije, ki jo potrebujejo, stara uporabljena energija pa se blokira in kopiči v njih. Takšno stanje lahko primerjamo s tem, da bi vdahnili svež zrak in ga ne bi izdahnili. Torej, ne glede na to, kako svež je bil zrak, moramo ga izdihniti. Jeza bo ustvarila to blokado in stara energija se bo zadrževala v jetrih. Če se torej preveč jezimo in tudi če jezo potiskamo, bo ta motila prejemanje in sproščanje energije. Dan za dnem jetra tako izgubljajo svojo funkcijo.

Ali to pomeni, da je jezo treba ignorirati? »Ne, ker čustev ne moremo preprosto izbrisati. So rezultat našega življenja. Toda če namesto jeze ali potiskanja jeze izberemo razumevanje in ukrepanje z akcijo (gibanje), bo kot posledica te akcije negativna energija stekla iz telesa in telo bo spet prešlo v harmonično stanje. Ne bo se nam torej treba razjeziti, ker se jeza preprosto ne bo niti ustvarila,« pravi dr. Wu Lingling iz Centra TKM v Ljubljani.

Ljudje, ki pogosto potiskajo jezo, razvijejo težke bolezni, kot so bolezni jeter ali tumorje. Tumorje, to pošast, ki napada današnjega človeka, bomo lažje izkoreninili, ko bomo dojeli pomembnost in vpliv čustev na naš energetski sistem. Izčrpani ljudje in tisti, ki imajo nenehno potrebo po spanju, imajo prav tako težave z energijo jeter.

Petra Arula

Preberite si še: Zakaj pride HUDA DEMENCA?

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja