3. mednarodni prvomajski intenziv daoističnih veščin z mojstrom YUAN LIMINOM

6. 4. 2017
Deli
3. mednarodni prvomajski intenziv daoističnih veščin z mojstrom YUAN LIMINOM

Med prvomajskimi prazniki (od 29.4. do 2.5.) bo v organizaciji Qi Laba in v okviru 3. mednarodnega prvomajskega intenziva daoističnih veščin Ljubljano znova obiskal eden od največjih svetovnih mojstrov wudang kung fuja Yuan Limin.

Mojster Limin bo med drugim poučeval Wudang taijiquan formo 36 (ogledate si jo lahko v spodnjem posnetku). Lahko se pridružite na dogodku. Predznanje ni potrebno.

Mojster Yuan Limin uči, da kung fu ni zgolj borilna veščina, kajti vključuje tudi proučevanje starih spisov, učenje glasbila, lepopisje, energetske vaje in meditacijo.

Informacije preko ZS na Facebooku ali preko elektronske pošte: info@qi-lab-institute.org ali mobitel: 040 632 633

Program celotnega intenziva daoističnih veščin

Predavanji mojstra Yuan Limina v Narodnem muzeju Slovenije

29. april 2017 od 19.30 - 21.00 bo predavanje z naslovom: Lao Zi in Dao De Jing

O vsebini predavanja:

Dao De Jing sodi gotovo med najstarejša klasična dela kitajske kulturne zgodovine. Nastalo je pred več kot 2300 leti, njegov avtor naj bi bil Lao Zi (Stari modrec), ki je še vedno na pol mitska oseba. V enainosemdesetih spevih, ki so zapisani v simbolnem jeziku klasične kitajščine, se dotika najrazličnejših področij bivanja, minevanja in delovanja. Je temelj tako filozofskega kot religioznega daoizma, skriva pa se tudi v tradicionalni kitajski medicini, veščini oblikovanja prostora, glasbi, literaturi, politiki, borilnih veščinah in vojaških strategijah. Obstajajo številni prevodi iz klasične kitajščine v sodoben kitajski jezik, številni prevodi v evropske jezike, številne interpretacije. Določeni ključi znanstveni obravnavi ali neposrednim prevodom niso dostopni. Predavanje daoističnega meniha nam tako obeta vpogled v globje pomene simbolnega jezika Dao De Jing-a.

Predavanje bo v kitajskem jeziku in konsekutivno tolmačeno v slovenščino. Prevajalec bo: Miha Virant, uni. dipl. sin. in soc. kult. Vstop je prost.

30. april 2017 od 19.30 - 21.00 bo predavanje: Daoizem na gorovju Wudang in Zhang Sanfeng - kultura in pomen meča v daoizmu

O vsebini predavanja:

Gorovje Wudang ali Wudangshan leži v osrednjem delu Kitajske (province Hubei) in sodi med zgodovinsko najpomembnejša daoistična središča. Velja za zibelko taijiquana in drugih kitajski notranjih borilnih veščin. V obdobju cesarstva dinastije Ming (1368-1644) je bilo v religoznem smislu enako pomembno, kot je bilo v političnem smislu. prepovedano mesto v Beijingu. Na Wudangshanu naj bi Zhang Sanfeng napisal besedila, ki so postala temelj kitajskih notranjih borilnih veščin in so odzvanjala v širšem azijskem prostoru. Predavatelj, shifu Yuan Limin, je daoistični menih Zhenyi linije - (Wudang Xuan Wu Pai) in mojster Wudang Kung Fu-ja in wudang mečevanja.

Predavanje bo v kitajskem jeziku in konsekutivno tolmačeno v slovenščino. Prevajalec bo: Miha Virant, uni. dipl. sin. in soc. kult. Vstop je prost.

Več informacij in prijave: info@qi-lab-institute.org

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja