Refleksna masaža stopal za ravnovesje

12. 12. 2015
Deli
Refleksna masaža stopal (foto: Shutterstock)
Shutterstock

Z masažo lahko blagodejno vplivamo na počutje in telo, z refleksno terapijo pa s pritiski s palcem delujemo na določene refleksne točke na stopalu, ki so povezane s posameznimi deli telesa, tudi notranjimi organi.

Refleksna masaža

Sprva vam bo lahko masaža neprijetna in boleča, ker so v prizadetih mestih nabrani strupi in bo zato pritisk na refleksno točko, povezano z njimi, neprijeten ali celo boleč.

Vendar pa se s stimuliranjem teh točk sčasoma sprosti blokada in zadržana energija, telo vzpostavi ravnovesje, zato boste po tretmaju čutili pravo olajšanje.

Pa ne le olajšanje v stopalih, čutili boste sprostitev celega telesa, krepitev imunskega sistema in izboljšanje razpoloženja.

Samomasaža

Preprosto pregnetite stopala in s tem ustvarite dobrobit za celotno telo. Masaža sprosti ter pospeši mikrocirkulacijo ter odlično odpravlja stres.

Stopala lahko na hitro zmasirate kar preko nogavičk, sicer pa uporabite osnovno olje (npr. mandljevo) in nekaj kapljic svojega priljubljenega eteričnega olja.

Udobno se namestite in začnite nežno gnesti in plitko pritiskati po podplatu. Nato obdelajte prste – masirajte in gnetite vsakega posebej, nato ga nekoliko povlecite stran od pete. Celotno stopalo od pete do prstov pritiskajte in gnetite s členki. Ne pozabite obdelati tudi roba stopala. Končajte z glajenjem podplata.

Aromaterapija

Kaj imajo skupnega masaže v luksuznih kozmetičnih salonih in Wellnes centrih s tistimi doma? Eterična olja. Uporabljamo jih vsi, ker imajo širok spekter delovanja in so vsestransko učinkovita. Eterično olje poprove mete hladi in blaži utrujenost.

Za razbolela stopala zato v kad tople vode kanite dve kaplji eteričnega olja poprove mete in dve kaplji limoninega olja. Če nimate mete, lahko uporabite rožmarin ali sivko. Proti slabemu krvnemu obtoku v toplo vodo kanite dve kapljici olja sivke in dve kapljici olja majarona.

Ob znojenju in neprijetnjih vonjavah pomaga eterično olje brina, bergamotke ali bora. Za zdravljenje glivic posezite po olju čajevca ali origana, ki delujeta antivirusno.

Čajevec je eno najboljših eteričnih olj za nego stopal, saj deluje antiseptično in ga preventivno lahko uporabljate tudi po kopanju v bazenu – nekaj kapljic čajevca preprosto zmešajte v kremo, s katero boste namazali stopala po prhanju.

Magda Dežđek, Nika Veger

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja