Sensa kuharski tečaj: Po jutru se (srečen) dan pozna

30. 11. 2011
Deli

Pod vodstvom Maria Sombolca, strokovnjaka za prehrano in urednika portala Feelgood, smo se v Kuhinji dobrega počutja naučili, kako pomemben je za uspešen dan kakovosten zajtrk. V prijetnem okolju kuhinje in razstavnega salona hišnih aparatov Siemens v Ljubljani smo iz zdravih sestavin ustvarili še polnovredno kosilo in poskrbeli za zdrav, a nadvse slasten konec dneva.

Mario Sombolec, ki je prava enciklopedija znanj, in njegova sestra Vesna Milenković, ki v loncu in z vihtenjem kuhalnice udejanja zamisli doktorja, Feelgood skupaj ustvarjata kulinariko, ki mora ustrezati njunemu osnovnemu vodilu – naj slastno postane tudi zdravo!

Na kuharskem tečaju pod okriljem Siemensa in  Sense sta svoja znanja in spretnosti šest ur prenašala na dvajset tečajnic. Udeleženke tečaja so, opasane v Siemensove predpasnike, zaneseno stikale glave okoli kuhinjskega otoka in si na novo dobljena znanja vestno zapisovale v prav zanje narejene beležnice, opremljene z recepti in slikami jedi, ki so jih pripravljale za ta dan, in, seveda, rezale, sekljale, mešale in kuhale.

Kuhinjski aparati Siemens so bili (srečnim) kuharicam v nepogrešljivo pomoč  pri pripravi okusnih jedi. Tečajnice so  jedi tudi okušale, za vsako vprašanje pa sta jim bila na voljo na teoretičnem področju Mario, za štedilnikom pa Vesna. Na koncu je bilo vse pojedeno, krožniki in sklede pa pomazane do čistega.

Zaradi izpuščenega zajtrka se za ves dan poruši ritem prehranjevanja

Je takoj na začetku tečaja povedal Mario. S kakovos­tnim zajtrkom namreč poženemo svojo presnovo in pripomoremo k nemotenemu uravnavanju krvnega sladkorja in apetita za ves dan.

Med predavanjem je poudarjal, kako pomembno je izbirati živila, ki bi jih v naravi lahko ta trenutek sami nabrali, pridelali, izluščili ali ulovili, torej predvsem sezonska živila.

Precej časa je namenil razlagi o kakovostnih maščobah in nam zabičal, da se je treba izogibati predelani hrani in trans maščobam, ki so pogoste v predelani hrani in kupljenih pecivih, saj so poceni in živilom podaljšajo rok trajanja.

Rdeča nit kulinaričnega tečaja

Dejstvo, da se da hitro in preprosto ustvariti dobra in polnovredna, a tudi nadvse slastna hrana.

Ponujamo vam izbor nekaj jedi, ki smo se jih naučili pripravljati, hkrati pa vam sporočamo, da smo bogatejši za čudovito izkušnjo.

Za dobro počutje je potrebna polnovredna hrana in kombinacija živil, ki pripovedujejo zgodbe o zdravju in sreči.

In res je – sreča prihaja skozi želodec.

Besedilo in stiliranje: Ž. K., fotografije: Mateja Jordović Potočnik, Shutterstock

Kuharski tečaj Sensa