Uresničevanje želja in miselne blokade

28. 8. 2013
Deli
Uresničevanje želja in miselne blokade

Ko ljudje premišljujejo o določenem pojavu, obstaja le majhna možnost, da se bo zgodil. Razlog tega je 'miselna blokada' oz. paradoks, da ima najmanj možnosti, da se zgodi, prav tisto, kar vsi pričakujejo.

Pri uresničevanju človeških želja se pogosto menjajo vztrajnost, čustveno prežemanje, zamisli različnih volj in upanja »Išči in prosi – uspelo ti bo, uresničilo se ti bo«. Videti je, da gre za resnico, predvsem ko sprejmemo, da obstaja t. i. zakon privlačnosti in način premišljevanja magov, kot je Rudolf Steiner. Njegova stališča so zasnovana na starodavnih Skrivnostnih učenjih.

Torej se želja z veliko gotovostjo uresničuje, ko se želi iskreno, predano do posvečenosti in dovolj dolgo.

Potenciranje želja

Vendar obstaja tudi drugačen pristop k uresničevanju želja – npr. David Copperfield je rekel, da lahko vnaprej pove številke na loteriji (to je tudi dokazal), a je pri tem izključena vsaka možnost, da bi imel od tega koristi on ali kdor koli, ki ga on pozna. Vsaka misel na obraz človeka, ki bi mu s svojo 'čarovnijo' pomagal, izniči njegove parapsihološke sposobnosti. Poleg tega je prisoten tudi kozmični princip, znan kot potenciranje. Izkušnje govorijo, da so človeške želje prežete s potenciranjem, ki nenehno kot kvantni skok moti in oddaljuje želeni dogodek, ta pa se nam prav zato izmika.

Kaj to pomeni? V prihodnosti se bo vse dogajalo po programu, če nihče ne ve, kakšna vrsta dogodkov sledi. A če veliko število ljudi izve za dogodke v prihodnosti (pojave, fenomene), se ti ne bodo zgodili, ker bodo ljudje s svojimi mislimi, ki se poenoteno nagibajo k zmedi in prvotnemu stanju, spremenili potek dogodkov.

Miselne blokade – blokade pri uresničevanju pričakovanega

Ko ljudje premišljujejo o določenem pojavu, obstaja le majhna možnost, da se bo zgodil. Razlog tega je 'miselna blokada' oz. paradoks, da ima najmanj možnosti, da se zgodi, prav tisto, kar vsi pričakujejo. Več kot je mislecev ali močnejše kot so misli enega od njih, močnejša je miselna blokada.

Potenciranje je v svojem bistvu intenzivno premišljevanje o nečem in razmnoževanje razmišljanja o tem, ko povemo drugim. Takrat se ustvarijo vsi pogoji za spremembo poteka dogodkov. To deluje skozi čas in prostor. Ta princip lahko izniči le omenjanje kritične mase misli oz. istočasno usmerjenost poenotenih, dobesedno enakih misli. Ne gre za čudež, temveč za nekaj, kar je od vedno.

prof. dr. Svetozar Radišić

Novo na Metroplay: Nik Škrlec iskreno o svoji najljubši tehniki pomnjenja